Dr. Mátrai Árpád: "Kutyabaj és macskajaj" homeopátiás kezelése (SpringMed Kiadó Kft., 2010) - Növényvilág témakörből 20% kedvezmény CSAK MA! Lektor Kiadó: SpringMed Kiadó Kft. Kiadás helye: Budapest Kiadás éve: 2010 Kötés típusa: Tűzött kötés Oldalszám: 47 oldal Sorozatcím: Kötetszám: Nyelv: Magyar Méret: 15 cm x 10 cm ISBN: 978-963-991-456-8 Megjegyzés: Első kiadás. Színes fotókkal. Előszó Részlet a könyvből: A XX. század utolsó évtizedeitől kezdve mind szélesebb körben terjednek a hagyományostól eltérő ún. alternatív gyógymódok, melyek kedvező eredményei ismertek, ezért... Tovább Tartalom Miért ajánljuk kedvenceink gyógykezelésére a homeopátiát?

Alternatív chat

Próbálkoztak antibiotikumokkal, szteroidokkal, de mindig visszaesett. A Berberis (Sóskaborbolya) C 6-os potenciában végleg meggyógyította. A tőgygyulladások kezelésénél szintén nagyon jól használható a homeopátia. Ha fájdalmas, meleg, kipirult a tőgy, lázas, apatikus az állat, Belladonnát (Nagragulya) kell adni D200-as potenciában. Ha vizenyős, azaz megtartja az ujjbenyomatot, Apisra (Méhecske) van szükség D6-os potenciában. Ha fájdalmas a tőgy, de az állat mégis rajta fekszik, azaz a nyomás javítja, és nem akar mozogni sem, akkor biztos, hogy a Bryonia (fehér földitök) D6-os potenciájára van szükség. Több esetben alkalmaztam a homeopátiát magzatburok visszamaradás, illetve az azt követő méhgyulladás gyógykezelésére, nagyon eredményesen. Épp egy ilyen eset során tanultam meg, hogy a szarvasmarhánál is figyelembe kell venni az alkati tulajdonságokat, nem elég a testi tünetekre figyelni. Egy 9 éves tehén ellést követő méhgyulladását kezeltem a már megszokott homeopátiás szerekkel, de valahogy nem akart javulni.

A gyulladás szöveti reakció, válasz a betolakodó kórokozók számára fizikai-kémiai hatásokra. Vannak baktériumok és vírusok által okozott esetek. Ennek a betegségnek célja a védelemnyújtás a szervezet a számára, hogy tanítsa az immunrendszert. A következő hasonló esetben, már teljesen képes lesz kivédeni a támadást. Általános jellemzője: duzzanat, vörösödés, melegség, fokozott hőképződés, láz, fájdalom elesettség érzése. A lázas állapot minőségében azt jelenti, hogy működik a szervezet védelmi rendszere. Esetenként kell eldönteni, hogy mikor szükséges a hőemelkedés, láz csillapítása. Előfordulhat a test egész területén bárhol vagy a szervekben, ízületekben-csontokban, fogban stb. Az immunbetegségekre jellemző, hogy a gyulladás vándorolhat az egész testben, olykor nem találják meg a probléma gyökerét labor vizsgálatokkal sem, ezért fokozottabban figyeljünk testünkre. Lelki tünetei: lelki forrongás, lázadás, ellenkező dolgokat teszek, mint ahogy a belső énem szeretné. Ha nem ismerem el a problémát saját magam számára világosan, ehelyett titokban tartom, és nem figyelek oda semmire, pedig sejtésem van a dolgok lényegéről, akkor jönnek a figyelmeztetőjelek.

Magyarul

Adjunk hozzá egy maréknyi apróra vágott mandragóragyökeret 0, 75 liter borhoz és áztassuk egy hétig. A maximális hatékonyságot érdekében ne szűrjük ki a gyökér darabokat, amíg a bor el nem fogy. Továbbá minél savanyúbb a bor, annál hatékonyabb az eredmény. Két vagy három fahéjat, és egy evőkanál sáfrányt is lehet hozzáadni hogy javítsa az ízét-hangzik a korabeli recept (Ratsch 1998, 347-348). Egy másik népszerű recept szerint vettek egy-egy nagy marék feldarabolt fahéjat, rebarbara gyökeret, vaníliát, és mandragóragyökeret, és áztatták egy üveg fehér borban két hétig. A növényi anyagot ezután leszűrték, és az italt színezték orbáncfűvel vagy sáfránnyal és cukrozták ha szükséges volt méhpempővel és mézzel. (Ratsch 1998 348). A mandragórát az ókori asszír orvosok két fő kontextusban használták: fájdalomcsillapító és érzéstelenítő. Pontosabban a mandragórát rendszeresen használták fogfájás, szülési komplikációk, aranyér, és gyomor betegségek kezelésére. Ez utóbbit oly módon hogy hozzátették a porított gyökeret sörhöz.

Külsőleg… …krém vagy kenőcs formájában lábszárfekély, gyulladásos sebek, égési, fagyási sérülések gyógyítására, bőrgyulladás kezelésére alkalmazható. Főzete enyhíti a fáradt, gyulladt szemek fájdalmát, az ekcéma tüneteit, és csecsemők fürösztésére is alkalmas. Ülőfürdő formájában is alkalmazzák: vérző, gyulladt aranyér valamint, petefészek- és méhgyulladás, felfázás kezelésére. A szájnyálkahártya gyulladásai és a fogínybetegségek is kezelhetőek a cickafark főzetével, ilyenkor öblögetőszerként használatos. Szeszes kivonata izomlazító, fájdalomcsillapító hatású. Alkalmazásával azonban óvatosan kell bánni: a parlagfűre érzékeny egyéneknél allergiás reakciót okozhat, pattanások, kiütések jelenhetnek meg. Nagy dózisban fogyasztva sötétbarnává színezheti a vizeletet. Háttérinformáció: Az adatok, információk forrása a Corvinus Egyetem Kertészettudományi karának Gyógy- és Aromanövények Tanszéke. Az adatokat a tanszék munkatársai tudományos igényességgel állították össze. Az információk begyűjtését és a háttérkutatásokat a Central Europe program keretében, az ERDF társfinanszírozásával folyó Traditional and Wild projekt biztosította.

Mi az a Metritis? Valakinek diagnosztizáltak már ilyet?

  1. Varrógép
  2. Alternatív gyógymódok | Mióma.hu
  3. Szarvasmarhák gyógyítása homeopátiával - Biokontroll Hungária Nonprofit Kft.
  4. Dr. Mátrai Árpád: "Kutyabaj és macskajaj" homeopátiás kezelése (SpringMed Kiadó Kft., 2010) - antikvarium.hu
  5. Méhgyulladás alternatív gyógymódok remix
  6. A lakott sziget | Alfahír

Az egyik legritkább növény Európában. Legritkább, mégis talán a leghíresebb mágikus növény köszönhetően a hatalmas mennyiségű, a történelem során generált leírásnak, amelyek szólnak a bajról amitől megvéd, a jóról amelyet odavonz, és a rituális és gyógyító célra való felhasználásról. A legkorábbi feljegyzések a mandragóra használatáról Babilonból származnak, de találkozhatunk vele az asszírok ékírásos tábláin és az Ószövetségben is. Mezopotámiai szövegekben arról találtak leírást, hogy mandragóra gyökér és bor kombinációjából egy pszichoaktív italt hoztak létre amit igen furcsa névvel illettek: a tehén szeme. A szokatlan név valószínűleg a benne található alkaloid pupillatágító hatásával hozható összefüggésbe. Mandragóra gyökér díszítést találtak Tutanhamon sírjában, az ókori Egyiptomban mint afrodiziákumot fogyasztották a gyümölcsét. Az ókori görögök szintén alkalmazták mint a szerelem szent növényét, még gyűjtésének bonyolult rituáléját is Aphroditének ajánlották. Számos beszámoló létezik arról hogy különböző ősi kultúrákban a mandragóragyökeret használják mint a védő amulettet, sőt az európai boszorkányság is bevetette, és mint főzetük legerősebb hallucinogén összetevőjét tartották számon.

Ha nőstény kutyánk fogamzásgátlását gyógyszeresen kívánjuk megoldani, tudnunk kell, hogy ezek magas hormontartalmú készítmények, és alkalmazásuk fokozza a méhgyulladás és az emlődaganat veszélyét. Az ivartalanítás olyan viselkedési problémákra is megoldást jelenthet, mint például a túlzott agresszió. Kan kutyáknak ugyan nem születhet kölyke, ám egy felelősségteljes gazdi, hacsak nem fedeztetésre szánja kedvencét – melyből olyan kölykök születnek, akiknek biztosítani tudják a jó gazdát -, mindenképpen elvégezteti az ivartalanítást. Ezzel megelőzhetjük, hogy kutyusunk egy tüzelő szuka után szökjön, és általában sokkal nyugodtabbá válik. Csökkenni fog vagy akár teljesen megszűnhet a kertben való vizeletjelölgetés is, aminek szintén örülhet a gazdi. Ne aggódjunk a költségek miatt! Mindig találhatunk olyan állatorvosi rendelőt, ahol kedvezményes áron végzik el a műtétet, keressük az "ivartalanítási akciókat", menhelyről befogadott állat esetében pedig leggyakrabban már ivartalanítva vehetjük magunkhoz a kutyust.

méhgyulladás alternatív gyógymódok remix

A környezeti feltételekre nem túl igényes, így a legkülönbözőbb területeken megtalálható: száraz gyepes területeken, legelőkön, utak mentén, szikes pusztákon. A virágzása júniustól késő őszig tart, akkor gyűjtsük, amikor az apró virágai már mind kinyíltak. A virágzatát rövid, 5-6 cm-es szárésszel csípjük le (ezt csipetnek is hívják), a virágzó leveles hajtásait (herbáját) pedig kb. 30-40 cm hosszú szárral vágjuk le. Árnyékos, szellős helyen pár nap alatt megszárad. Mire jó a cickafark? Fő hatóanyaga jellegzetes kék színű az illóolaja, amely érdekessége, hogy csak hő hatására, a lepárlás során nyeri el végleges színét. A legnagyobb arányban a virágzatban megtalálható olajon kívül flavonoidokat és keserűanyagokat tartalmaz a növény. Otthon tea, főzet formájában alkalmazható, illóolaja pedig kenőcsök, kivonatok, cseppek és szépségápolási termékek alapanyaga. A konyhában is alkalmazható: kesernyés, fűszeres íze miatt, kiváló saláták ízesítésére. A cickafark tea készítésekor körültekintően kell eljárnunk: nem szabad túl sok gyógyfüvet a vízhez adni – 2 dl vízhez 1 teáskanálnyi elegendő – és 10 percnél tovább áztatni, mert különben teánk nagyon keserű, ihatatlan lesz.

A gazdasági állatok gyógyítása során az egyik legégetőbb probléma az élelmezésegészségügyi várakozási idő betartása, mely több napos, akár több hetes is lehet a megszokott ún. "schulmedicina" alkalmazása során. Ma az állattenyésztés olyan kis haszonkulccsal dolgozik, hogy már néhány liter tej elvesztése is jelentős gazdasági kárt okoz. Ezt a problémát segítenek kiküszöbölni a különböző alternatív gyógymódok, élen a homeopátiával. A homeopátia gyakorlatilag minden megbetegedés esetén használható, minden állatfajnál és így a szarvasmarhánál is. Most csak néhány, a saját praxisom során már megtapasztalt, bevált gyógykezelésről írok. Az egyik leggyakoribb megbetegedések a szarvasmarháknál is a sérülések (zúzódás, vérömleny, rándulás), melyek legáltalánosabb szere az Arnica montana C6-C1000 potenciában. Ez a csodálatos hegyi növény homeopátiás hígításban nemcsak a testet, hanem a lelket is gyógyítja. Gyakoriak az ezt követő tályogok is, amikor a duzzadt, fájdalmas, meleg terület érintése kellemetlen az állatnak.

Egyes állatorvosok szerint lánykutyánkat csak az első vagy második tüzelés után ajánlott ivartalanítani, ellenkező esetben a túl fiatal állatnál elvégzett műtét utáni hormonhiány tartós inkontinenciát okozhat. Ez az elmélet azonban mára megdőlt, ezért nem kell tartanunk a minél korábbi beavatkozástól. Természetesen állatorvosunkkal kell megbeszélnünk a pontos időpontot, hiszen ez az állat nagyságától, testtömegétől és fajtájától is függ, de jó, ha tudjuk, hogy minél korábban történik az ivartalanítás, annál kisebb a komplikációk esélye, és kedvencünk is sokkal gyorsabban épül fel a műtétből, és könnyebben viseli a beavatkozást. Az ivartalanítással jelentős mértékben csökkenthető a hormonfüggő daganatos betegségek kialakulásának kockázata. Minél korábban végzik el a műtétet, lehetőleg az ivarérettség elérése előtt, annál kisebb a here- és prosztatabetegségek, és a tejmirigy daganat rizikója. Csökken a prosztatarák kockázata, illetve teljesen megszűnik a hererák és a méhrák kialakulásának esélye.

October 19, 2021, 11:50 pm
német-szótanító-program-letöltés