1. Kosárlabda eb selejtező 2019
  2. Kosárlabda eb 2009 relatif

A magyar válogatott 72-56-ra kikapott a belga csapattól a női kosárlabda Európa-bajnokság szombati alsóházi rájátszásán Belgrádban, így kiszorult a legjobb hat közül, és nem lehet ott a tokiói olimpiára selejtező jövő februári tornán. Székely Norbert szövetségi kapitány együttese álomrajttal indította a helyosztót, 9-0-val léptek el a mieink a legutóbb Eb-bronzérmes belgák ellen. Sajnos az álomból kisvártatva rémálom lett, Belgium felzárkózott és a nyitónegyed végére fordított is. A magyar válogatott összecsuklott, hét percig nem talált gyűrűbe a csapat, így az ötpontos előnyből 16 pontos hátrány lett, a nagyszünetben pedig 25-39 volt az állás. Térfélcsere után sem javult a helyzet, a pirosmezes magyarok sorra adták el a labdákat és hozták össze az egyéni hibákat, miközben a belgák kényelmesen húszra növelték az előnyt. A negyedik negyed 37-57-ről indult, így már nem volt min izgulni senkinek. Végeredmény – női kosárlabda Európa-bajnokság, helyosztó Belgium-Magyarország 72-56 (12-17, 27-8, 18-12, 15-19) Kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt

Kosárlabda eb selejtező 2019

kosárlabda női kosárlabda eb 2019

Kosárlabda eb 2009 relatif

A találkozóra mindkét csapat nyugodtan készülhetett, mivel Székely Norbert együttese két győzelemmel már megnyerte a C jelű kvartettet, míg a törökök két vereséggel biztosan búcsúztak a csoportkör végén. A magyaroknál az eddig kevesebb lehetőséghez jutott játékosok is magabiztosan tartották meccsben a csapatot, s a kemény védekezésnek köszönhetően az ellenfél a második negyedben csak 8 pontig jutott. A nagyszünetben 26-27 volt az állás, Fordulás után 11 ponttal elhúztak a törökök, ekkor Studer Ágnes vette vállaira az együttest, amely 47-41-re felzárkózott a 30. percre. Ezt követően újra nőtt a különbség, és noha Studerék nagyot küzdöttek az izgalmas hajrában, egyenlíteni már nem sikerült. A nemzeti csapat legjobbja Határ Bernadett lett 15 ponttal. A magyar válogatott öt ponttal zárta a csoportküzdelmeket, és legközelebb csütörtökön a belgrádi negyeddöntőben lép pályára. Az ellenfél a lettországi A csoport másodikja vagy a B csoport harmadikja lesz, az a két gárda hétfőn csap össze a rigai nyolcaddöntőben.