Azonban az ajánlás az lenne, hogy ha lehet, akkor egyenes kötésű kábelt használjunk. Ezután rátérhetünk a beállításokra. A router adattábláján tájékozódhatunk néhány fontosabb adatról, és az alapbeállításokról, ha volt olyan kedves a gyártó, hogy ráírja. Azonban sok esetben ez elmarad. A beállítás első lépéseként ellenőrizzük, hogy a számítógépünk hálózati csatolója DHCP üzemmódra van-e állítva. Ez azért fontos, mert minden router alapbeállításként (legalábbis amelyekkel eddig én találkoztam) DHCP konfigurációval osztja az IP címeket. A beállítás ellenőrizhető a Vezérlőpult->Hálózati kapcsolatok alatt (XP) vagy a Hálózati és megosztási központ -> Csatoló beállításai (nem biztos, hogy ez a neve, mert angol rendszert használok) alatt. Majd a kiválasztott csatolón ellenőrizzük az IPv4 protokoll alatt, hogy a hálózati – és a DNS cím kérése DHCP segítségével történik-e. Ezután, ha feszültség alá helyezzük a router-t, akkor elvileg van kapcsolat. Következő lépésünk ezután az, hogy megtudjuk az alapértelmezett átjáró címét.

Router beállítása

tp link router beállítása magyarul

IP Address: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe D-LINK DI-524: A képen látható módon töltsük ki mezőket Private Port és Public Port: az a portszám amit a kamera telepítésénél beállítottunk (alapbeállítás: 88, nem a dyndns PORT!!! ) Private IP: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe D-LINK DIR-300: IP address: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe ASUS: Port Range és Local Port: az a portszám amit a kamera telepítésénél beállítottunk (alapbeállítás: 88, nem a dyndns PORT!!! ) Local IP: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe ZTE: WAN és LAN START és END port: az a portszám amit a kamera telepítésénél beállítottunk (alapbeállítás: 88, nem a dyndns PORT!!! ) LAN Host IP Address: az az IPcím amit a kamera telepítésénél beállítottunk, kameránk belő hálózati IP címe Ennél a típusú routernél célszerű a DHCP beállításokat is módosítani ha el szeretnénk kerülni az IPcím ütközést: Huawei HG2847H: External és Internal START és END port: az a portszám amit a kamera telepítésénél beállítottunk (alapbeállítás: 88, nem a dyndns PORT!!! )

wifi router beállítása

Értelemszerűen használatához vagy olyan DHCP beállítás kell, ami adott géphez mindig ugyanazt a címet rendeli, vagy statikus IP-t érdemes használni. UPnP vagy UnPnP: Routertől függően vagy így, vagy úgy írják. A jelentése Universal Plug and Play. Arra találták ki, hogy ne kelljen a felhasználóknak a port átirányításokkal manuálisan szenvedni. Lényege az, hogy az UnPnP-t támogató program küld egy kérést a tűzfal/router felé, hogy neki XY portokra van szüksége a kommunikációhoz, ezért nyissa meg neki. A kérést fogadva a tűzfal/router megnyitja a portot, majd az alkalmazás kilépésekor bezárja azt. Érdemes bekapcsolni. Remote Management: A router konfigurációs felületének elérhetősége a WAN porton keresztül. Bekapcsolva csak akkor maradjon, ha muszáj, és ha bekapcsolva is marad, az alap felhasználónevet és jelszót változtassuk meg. A jelszó és a felhasználónév általában a router rendszerbeállításai között található meg (Megjegyzés: Találkoztam már olyan router-al amiben nem lehetett kikapcsolni a távoli menedzsmentet semmilyen módon, ezért érdemes a WAN cím beütésével tesztelni, hogy elérhető-e vagy nem.

Ezt az alábbi parancs kiadásával tudhatjuk meg: Nyitunk egy böngészőt, és az alapértelmezett átjáró címét beütjük. Ekkor bejön a router beállító felülete, melynek használatához szükségünk lesz egy felhasználónévre és jelszóra, amely kiderül a felhasználói kézikönyvből, ha alap beállításokon használjuk a routert. Ha pedig elfelejtettük a jelszót, érdemes megnézni a kézikönyv azon szakaszát, amely a beállítások teljes törlésére vonatkozik. Az egyszerűség kedvéért összeszedtem néhány gyártó alap felhasználó – és jelszó beállítását: Felhasználónév Jelszó Asus admin D-Link Admin Admin vagy 1234 Edimax 1234 Linksys Administrator Netgear admin vagy Admin password vagy 1234 Siemens superuser SMC admin vagy smcadmin TP-Link Innentől minden router beállító panelja más, azonban a fontosabb kulcsszavak azonosak. Ezen bejegyzés írásához egy TP-Link routert használtam. E modell indítás után egy státusz képernyőre visz. Alapbeállítások WAN kapcsolat Itt routertől függően több kapcsolati típus beállítható, de én csak 3 fontos típussal foglalkozok.

  • Wifi router beállítása
  • Ps3 sárga led javits ár
  • Beko EV 5800+Y Mosógép vásárlás - Árukereső.hu
  • Zte router beállítása

Örülünk, hogy ellátogattál hozzánk, de sajnos úgy tűnik, hogy az általad jelenleg használt böngésző vagy annak beállításai nem teszik lehetővé számodra oldalunk használatát. A következő problémá(ka)t észleltük: Le van tiltva a JavaScript. Kérlek, engedélyezd a JavaScript futását a böngésződben! Miután orvosoltad a fenti problémá(ka)t, kérlek, hogy kattints az alábbi gombra a folytatáshoz: Ha úgy gondolod, hogy tévedésből kaptad ezt az üzenetet, a következőket próbálhatod meg a probléma orvoslása végett: törlöd a böngésződ gyorsítótárát törlöd a böngésződből a sütiket ha van, letiltod a reklámblokkolód vagy más szűrőprogramodat majd újból megpróbálod betölteni az oldalt.

  1. Tik tak swinger klub des loosers
  2. Moana teljes mese magyarul hd
  3. Alu hegesztés debrecen tv
  4. Kiadó lakás szigetszentmiklós lakihegyi
October 20, 2021, 1:03 pm
bíró-kertészeti-és-kereskedelmi-zrt