A rágózás egészséges, a fogorvosok ajánlása szerint napi 3-4 alkalommal étkezéseket követően és 15 percnél nem hosszabb ideig rágva azt. Érdemes körültekintően rágózni, hiszen ennek a rengeteg előny mellett vannak negatív következményei is. Előfordulhat ugyanis, hogy az arcizmok környékén fájdalom üti fel a fejét. Ha ezt érezzük, érdemes kerülni egy ideig a rágógumit, vagy szakember segítségét kérni. Kutatások szerint ugyanis a sok rágózástól kilazulhat, vagy elmozdulhat az állkapocs. Arról nem is beszélve, hogy a rágógumi beleragadhat egy-egy fogtömésbe, pótlásba, amelyet tönkre is tehet. Étkezések után vagy diéta idején, amikor hiányoznak az ízek, a legjobb választásnak tűnik a nulla kalória értékű különböző ízekben kapható rágót rágni. Egyrészt a szájhigiéné szerves részét képezi az evések utáni rágózás. Melyek a rágózás egészséges hatásai?

Mit tesz fogainkkal a rágógumi? - Hedent Fogászat Székesfehérvár

Amikor 2012 márciusában újra elment a háziorvosához, ő már antidepresszánst ajánlott Cullennek. "Már egy évvel korábban is szóba került, de akkor még ellenálltam" - magyarázta a fiatalember. "Mélyen magamban tisztában voltam vele, hogy nem vagyok depressziós, de ennyi vizsgálat után az ember elkezd kételkedni magában. Ezért elkezdtem szedni a kedélyállapot-javítókat. A helyzet iróniája, hogy ekkor már valóban tényleg picit depressziós lehettem, de ennek okát a tüneteim jelentették és nem fordítva. " A problémának több különböző oka lehet, az állkapcsot tartó izmok, az ízület, illetve egy, az állkapocs és a koponya között elhelyezkedő - a rázkódás ellen - védő porcos terület sérülése, torzulása, illetve nem megfelelő működése. Ennek eredménye lehet az állkapocs fájdalma, illetve néha hangos kattanás, amikor kinyitjuk a szánkat. Fejfájást és más problémákat okozhat a rágógumizás "A kattogás önmagában nem feltétlenül jelent problémát" - magyarázta Andrew Eder szájsebész professzor. "Azonban jelezheti, hogy az állkapocs bizonyos részei nem megfelelően működnek együtt. "

Remix

Rágózással a fogerózió ellen A reklámokból tudjuk, hogy a jó rágó csökkenti a száj ph értékét, de mit is jelent mindez? A fogerózió legfőbb kiváltója a savas és cukros ételek, italok túlzott mértékű fogyasztása, amelynek következtében a fogzománc gyorsabban, illetve nagyobb mértékben pusztul, mint ahogy újra tud épülni. A rágózás a fokozott nyáltermelésnek köszönhetően csökkenti a savtartalmat, ezzel járulva hozzá a fogzománc védelméhez. Rágózással a kellemetlen szájszag ellen A kellemetlen szájszag egyik kiváltó oka lehet a szájüreg szárazsága. Reggelente például azért kellemetlen a lehellet, mert órákon át nem volt folyadékbevitel. A rágózás, mivel fokozza a nyáltermelést, semlegesíti a kellemetlen szagokat, természetesen a különböző ízesítés is sokat segít! Van e negatív hatása a rágóguminak? Eddig az előnyös oldaláról beszéltünk a rágózásnak, de mint mindent, ezt is túlzásba lehet vinni, ezért most felsorolunk pár negatív hatást is. Mindenki rágózhat? Bár a rágógumi lenyelése semmilyen káros hatással nem bír - ha csak nem nagy mennyiségben és rendszeresen tesszük ezt, a hét év alatti gyerekeknél nem ajánlatos a rágózás.

Magyarul

Arra azonban figyelni kell, hogy egy-egy rágógumi elrágcsálása semmiképpen sem helyettesíti a napi fogtisztítást. A rágózás emellett bizonyítottan oldja a stresszt, frissíti az agyat, és segíti a koncentrációt. Új-Zélandon például speciális, ásványi anyagokkal felturbózott rágógumit adnak a katonáknak, amely nemcsak a fogaikat védi, hanem segít számukra abban is, hogy legyőzzék a stresszt. A rágógumi az étvágyat is befolyásolja. Akár pár percnyi rágózás is elegendő ahhoz, hogy felfokozza az étvágyat, beindítsa az emésztőszervek munkáját, és könnyebben feldolgozásra kerüljön a táplálék. Mindez abban is segít, hogy elkerülhető legyen a gyomorégés, és a reflux kialakulása. Azoknak is kiváló lehet a rendszeres rágózás, akik az édességek fogyasztásáról kívánnak leszokni, mert amíg cukormentes rágógumit rágcsálnak, addig sem majszolnak egészségtelen, cukros nassolnivalókat. Nem veszélytelen a rágózás Érdemes körültekintően rágózni, hiszen ennek a rengeteg előny mellett vannak negatív következményei is.

Teljes

a rágózás káros hatásai magyarul

Minél több cukrot tartalmaz egy-egy étel, annál több savat termelnek belőle a szájban lévő baktériumok a lebontás során, amelyet a lúgos nyál sok esetben már nem képes semlegesíteni. Ezáltal sérül a fogíny, a fogzománc, és a károsodott részekben nagyon könnyen utat törnek maguknak a fogszuvasodást okozó baktériumok. A rágózás azonban segíthet e folyamat megelőzésében. A cukormentes rágó ugyanis fokozza a nyáltermelést, ezáltal felhígulnak a fogakra és a szájüregre veszélyes savak. A szakemberek ezért azt javasolják, hogy az étkezéseket követően néhány percig rágjunk cukormentes rágógumit a megfelelő pH-érték eléréséhez. A cukormentes rágógumik képesek arra, hogy semlegesítsék a fogzománcra káros emésztőnedveket, emellett eltávolítják az ételmaradékokat és a lepedéket, így nem engedik kialakulni a fogkövet. Csökkentik a szájszárazságot, és segítik a szükséges ásványi anyagok beépülését a fogakba. A cukormentes rágógumi alkalmazása nagyon kényelmes és egyszerű a mindennapokban. A megfelelő és rendszeres fogápolás mellett hozzájárulhat az egészséges szájhigiénia kialakításához, és ezáltal a kellemes, üde, friss lehelet megteremtéséhez.

  1. A rágózás káros hatásai teljes
  2. Statiszta munka gyerekeknek 2019 4
  3. Hasznos Tanácsok | Czeizel Vitamin
  4. Autósiskolák Nagykanizsa - Arany Oldalak
  5. Viktória Apartman Balatonboglár - Szallas.hu
October 20, 2021, 11:59 am
német-szótanító-program-letöltés